Volumetria

W wyniku starzenia się lub znacznego spadku wagi ciała dochodzi do stopniowych ubytków okolicy skroni, kości policzkowych i dolnej części twarzy, jest to związane m.in. ze zmniejszeniem się ilości tkanki tłuszczowej. Przez co twarz nabiera starszego wyglądu, sprawia wrażenie bardziej zmęczonej, opadają policzki, w dolnych częściach twarzy powstają zmarszczki. Zabiegi wolumetryczne z użyciem kwasu hialuronowego polegają na przywróceniu utraconej objętości, korygują owal twarzy i powodują również efekt liftingujący poprzez dyskretną zmianę proporcji twarzy. Wchłaniający się kwas powoduje ujędrnienie i nawilżenie poddanej zabiegowi okolicy.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  • infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji ( stany zapalne, opryszczka)
  • jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja
  • zaburzenia odporności
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża i okres karmienia piersią

Zalecenia po zabiegu modelowania konturów twarzy

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 2-3 dni po zabiegu unikamy nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu należy też unikać dużych wahań termicznych otoczenia, a więc przez następne kilka dni nie korzystamy z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazana jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i opalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonujemy zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.

W trakcie zabiegu możemy spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchliznę, czy zasinienie związane z iniekcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt