Powiększanie i modelowanie ust

Zmysłowe usta są wizytówką naszego wyglądu, często marzymy o zmianie ich kształtu, zarysowaniu konturów, nawilżeniu i nadaniu im większej objętości, efekt ten możemy uzyskać za pomocą kwasu hialuronowego. Modelowanie ust bywa czasami procesem wieloetapowym. Kwas hialuronowy, który w sposób naturalny występuje w naszym organizmie ulega stopniowemu zanikowi, co powoduje że usta stają się w sposób widoczny mniej nawodnione, tracą jędrność i objętość, kąciki ust zaczynają opadać, a brzegi ust ulegają zwiotczeniu. Wraz z wiekiem nasze usta wymagają skutecznego skorygowania przy użyciu preparatów z kwasem hialuronowym. Tym mało inwazyjnym zabiegiem możemy powiększyć usta, skorygować zbyt wąską lub niewystarczająco rozwiniętą wargę górną i dolną, nadać wyraźny kontur ustom oraz ujędrnić je i nawilżyć.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  • infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji (stany zapalne, opryszczka)
  • jeżeli mamy skłonność do opryszczki poinformować o tym lekarza przed zabiegiem
  • zaburzenia odporności
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża i okres karmienia piersią

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez  2-3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu nie powinno narażać się na duże wahania termiczne otoczenia, a więc przez następne kilka dni zaleca się niekorzystanie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazane jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i opalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonuje się zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.

W trakcie zabiegu możemy spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchliznę czy zasinienie związane z iniekcją.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt