Wypełnianie zmarszczek Medycyna Estetyczna dr Aleksandra Łuniewska

Wypełnianie zmarszczek

Do wypełniania zmarszczek stosuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze i tkance podskórnej człowieka. Odpowiada ona za nawilżanie i jędrność skóry oraz objętość  tkanki podskórnej. Proces  starzenia się powoduje stopniowe zmniejszenie ilości naturalnego kwasu hialuronowego w naszym organizmie, co wpływa na utratę objętości, wysuszenie i zwiotczenie skóry oraz powstawanie zmarszczek i bruzd na twarzy.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte podczas zabiegu uzupełniają jego niedobór, doskonale nawilżają, wypełniają zmarszczki i głębokie bruzdy na twarzy, nadają objętość, modulują usta, poprawiają kontur całej twarzy oraz pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry poprzez stymulacje włókien kolagenowych do odbudowy. Nawet po całkowitym wchłonięciu podanego preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. W czasie rozmowy poprzedzającej zabieg wyklucza się wszystkie przeciwskazania, planuje się okolice, gdzie zastosowane będzie leczenie. W zależności  od okolicy twarzy zabieg wykonuje się po znieczuleniu kremem (np. EMLA) lub w znieczuleniu stomatologicznym. Efekty zabiegu utrzymują się około 10-12 miesięcy. Okres ten może być dłuższy lub krótszy w zależności od wieku pacjenta, rodzaju skóry oraz prowadzonego trybu życia. Palenie papierosów, częsta ekspozycja na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające
  • infekcje skórne w miejscu planowanej iniekcji ( stany zapalne, opryszczka)
  • jednoczesne leczenie laserowe, głębokie peelingi chemiczne, dermabrazja
  • zaburzenia odporności
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • niewyrównana cukrzyca
  • ciąża i okres karmienia piersią

Zalecenia po zabiegu wypełniania zmarszczek:

Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości. Przez 2-3 dni po zabiegu należy unikać nadmiernej mimiki, masażu okolicy poddanej leczeniu, dużego wysiłku fizycznego. Po zabiegu nie powinno narażać się na duże wahania termiczne otoczenia, a więc przez następne kilka dni zaleca się niekorzystanie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Niewskazane jest też dłuższe przebywanie w temp. poniżej 0 st. C i nie opalanie się. Przez około 4 tyg. po zabiegu nie wykonuje się zabiegów laserowych w okolicach podania wypełniaczy, gdyż mogą one spowodować szybszą degradację podanego preparatu.

W trakcie zabiegu można spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia lub szczypania. Niekiedy obserwuje się obrzęk lub niewielką opuchliznę czy zasinienie związane z iniekcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Umów się na wizytę:

666 850 666

666 850 666

Umów się na
wizytę