Korekcja zmarszczek mimicznych

Zabieg z użyciem najlepszych preparatów dostępnych na rynku to jedna z najbardziej skutecznych i bezpiecznych metod korekcji zmarszczek mimicznych twarzy i szyi. Korekcja zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej na całym świecie. Powoduje rozluźnienie wybranych mięśni mimicznych odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, dzięki czemu skóra twarzy i szyi wygładza się oraz zyskuje młodszy i świeższy wygląd. Leczenie można rozpocząć już w młodym wieku, kiedy jeszcze nie doszło do powstania utrwalonych zmarszczek, w ten sposób można zapobiec wzmożonej ekspresji mięśni mimicznych. Preparaty te powodują okresowe rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, działa tylko w obrębie tych mięśni, do których został podany, natomiast pozostałe mięśnie funkcjonują normalnie, więc mimika twarzy zostaje w zupełności zachowana. Zabiegi korygujące zmarszczki z użyciem neurotoksyny stosuje się w medycynie od przeszło 20 lat. Można je powtarzać wielokrotnie , bez ryzyka działanie toksycznego. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta, można po nim od razu wrócić do normalnej aktywności i codziennych obowiązków. Efekty utrzymują się do 4-6 miesięcy i są widoczne po 2-3 dniach od momentu podania.

Okolice które najczęściej poddaje się korekcji

  • zmarszczki na czole
  • „lwia zmarszczka” pomiędzy brwiami
  • „kurze łapki” wokół oczu
  • zmarszczki „palacza” wokół ust
  • bruzdy na szyi i dekolcie

Zalecenia przed zabiegiem z użyciem neurotoksyny

Na 7 dni przed zabiegiem należy unikać przyjmowania leków hamujących agregację płytek krwi i niesterydowych leków przeciwzapalnych.

Zalecenia po zabiegu

Przez 4 godziny po zabiegu należy unikać masowania i pocierania miejsc, w które podano preparat, znacznego schylania głowy. Intensywny wysiłek fizyczny nie jest wskazany w ciągu najbliższych 48h po zabiegu. Nie należy też narażać się na znaczne wahania temperatury otoczenia, szczególnie przez pierwsze 2-3 dni, a więc nie korzystamy w tym czasie z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna. Zaleca się unikanie dłuższego przebywania w temp. ujemnej oraz opalania się. W pierwszych dniach po zabiegu znaczne przegrzewanie lub ochładzanie miejsc poddanych terapii może spowodować dezaktywację preparatu lub osłabić jego działanie, co czyni zabieg mniej efektywnym. Objawy uboczne związane z prawidłowym podaniem preparatu są sporadyczne i zawsze tymczasowe. Po każdej procedurze włączającej iniekcję należy spodziewać się lekkiego bólu, pieczenia, szczypania, obrzęku lub opuchlizny związanej z iniekcją. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości po zabiegu należy zawsze skontaktować się z lekarzem.

W przypadku pytań prosimy o kontakt