Dla mężczyzn

Wzrost popularności

Obecnie na 100 operacji plastycznych 30 dotyczy mężczyzn. Operacje plastyczne i medycyna estetyczna dla mężczyzn, w ostatnim czasie, cieszą się dużym wzrostem popularności. Dla wielu mężczyzn wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie, bywa nieodzownym elementem związanym z wykonywanym zawodem, pozycją społeczną, czy też wynika z chęci poprawy swojej atrakcyjności w społeczeństwie. Wielu pacjentów decyduje sią na zabieg ze wskazań zdrowotnych . Usunięcie różnego rodzaju defektów i niedoskonałości wpływa na poprawę wyglądu , ale także na ogólny stan zdrowia.

Zadbana twarz jest wizytówką prawdziwego mężczyzny.

Dużą popularnością cieszą się, podobnie jak u kobiet, operacje plastyczne twarzy: korekta nosów, odstających uszu ,lifting, wygładzanie zmarszczek i poprawianie konturów twarzy. Warto zaznaczyć, że coraz częściej panowie poddają się też zabiegowi wstrzyknięcia Botoxu.

Modelowanie ciala

Operacją, której chętnie poddają się panowie, jest odsysanie tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu ogólnym lub w sedacji dożylnej i polega on na usunięciu depozytów tkanki tłuszczowej, przez co możemy modelować sylwetkę i wyeksponować muskularną budowę pacjenta. Poważnym problemem, dla którego panowie udają się do gabinetu chirurga plastycznego, jest ginekomastia, czyli przerost tkanki piersiowej. Przyczynami ginekomastii mogą być zarówno zażywane leki, jak i otyłość, a także nadczynność tarczycy. Inną przyczyną bywa zażywanie hormonów anabolicznych.